nr3

Wycieczka do wioski Indian Arapaho

Wakacje, to w naszym przedszkolu czas podróżowania po świecie. Dzisiaj dotarliśmy do wioski Indian Arapaho… Wprawdzie nie znaleźliśmy się na ich ziemi w Ameryce Północnej, ale i tak tajemnice Arapaho, ich zwyczaje, sprawność fizyczna i umiejętności nas zachwyciły! No bo któż by nie chciał przespacerować się po rozżarzonych węglach, strzelać z łuku, albo wspinać się po linie?

More info

20190701_111754

Zajęcia sensoryczne w przedszkolu: Wieliczka – Tomaszkowice

W dzisiejszym świecie dziecko otoczone jest wieloma bodźcami, część z nich jest korzystna, część niekorzystna dla jego rozwoju. Dlatego podczas zajęć sensorycznych, które prowadzimy dla dzieci z naszego przedszkola i żłobka (nie mają one charakteru terapii, a są zajęciami edukacyjnymi),

More info

IMG_20190617_103027

Wycieczka do siedziby Radia Kraków

Czy wiecie, że wizyta w newsroomie, studiach nagraniowych, pomieszczeniach reżyserskich oraz studiu koncertowym im. Romany Bobrowskiej to marzenie, które się nam spełniło?

More info

IMG_5879

Dzień dziecka: przedszkole Wieliczka – Tomaszkowice

Co to znaczy być dzieckiem?
Czym różni się dziecko od dorosłego?
Kiedy dziecko przestaje być dzieckiem?
Czy dzieci mają lepiej, czy gorzej niż dorośli? Dlaczego?
Co to jest dzień dziecka? Po co jest ten dzień?

More info

20190524_170137

DANCE SHOW – przedszkole w Wieliczce – Tomaszkowicach

Co rozwija taniec? Czego uczy? Dlaczego ma tak pozytywny wpływ na dzieci?

Taniec wyzwala radość i energię, ale także wspiera rozwój psychomotoryczny dzieci, ich świadomość własnego ciała i przestrzeni, wyzwala samodyscyplinę i wzmacnia empatię, rozwija współdziałanie.

More info

inteligencje013

Rozwijamy inteligencję językową w przedszkolu i żłobku 2 języki

„Eksplozja” mowy, wrażliwość na znaczenie słów, rymy, rytmy, dźwięki, melodię języka, łatwość przyswajania (w sposób naturalny) różnych systemów językowych – obserwujemy, że nasze przedszkolaki wprost chłoną dwa języki (język angielski i język polski), którymi posługujemy się w przedszkolu w Wieliczce – Tomaszkowicach.

More info