Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy Rodziców, którzy pragną, aby ich Dzieci rozwijały się w oparciu o swój naturalny potencjał w myśl motta naszego przedszkola

Każde dziecko jest zdolne,
ale nie ma dwojga dzieci zdolnych w ten sam sposób

Połączyłyśmy nasze siły i bogate doświadczenia edukacyjne, aby stworzyć miejsce inne niż wszystkie: nowoczesne, wysokiej jakości, oparte o najwyższe standardy edukacyjne, a przy tym przyjazne naszym Uczennicom i Uczniom, ich Rodzicom, a także nauczycielom i współpracownikom. Przedstawiamy się z nadzieją, że zechcecie Państwo nam zaufać i powierzyć swoje Dzieci.

Monika Zatorska i Agnieszka Obrał -Stanak

m_zatorska

Monika Zatorska

Jestem od wielu lat zafascynowana teorią inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Przełożyłam ją na praktykę edukacyjną i staram się upowszechniać w Polsce i poza granicami kraju. Wspólnie z dr Aldoną Kopik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach stworzyłam autorską koncepcję pod nazwą Wielointeligentna edukacja.

Jestem autorką "gardnerowskich" programów nauczania, podręczników dla dzieci z klas I-III, książek i publikacji dla nauczycieli i rodziców. Realizuję projekty oparte na autorskiej koncepcji, wspomagam przedszkola i szkoły, które pragną zmienić swój styl pracy. Niektórzy mówią, że jestem ekspertem edukacji gardnerowskiej, ale ja stale się uczę i doskonalę swój warsztat szukając najlepszych rozwiązań edukacyjnych. Z wykształcenia jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Przez ostatnie kilka lat prowadziłam szkołę publiczną w Konarach pod Krakowem. Jednak praca ta, mimo że bardzo satysfakcjonująca, nie dawała pełni możliwości rozwoju autorskich pomysłów.

Wspólnie z Agnieszką Obrał -Stanak założyłyśmy i prowadzimy gardnerowskie przedszkole i żłobek 2 Języki w Wieliczce - Tomaszkowicach Prowadzimy także Gardnerowskie Stowarzyszenie Edukacyjne, organizację społeczną upowszechniającą na terenie Polski wiedzę o teorii Howarda Gardnera i umiejętności jej wykorzystywania w praktyce.

Serdecznie Państwa zapraszam!

O mojej działalności można poczytać i usłyszeć w mediach:

Programy i podręczniki są powszechnie dostępne:

Szkoła, którą prowadziłam została przez międzynarodową organizację Ashoka uznana za jedną z sześciu szkół w Polsce godnych tytułu Changemaker School.

szkolyzmoca.edu.pl

Filmy o Szkołach z Mocą zmieniania świata/ Changemaker Schools

Agnieszka Obrał - Stanak

Prowadzę od 10 lat w Wieliczce Akademię Językową English Club, w której wykorzystuję koncepcję Colina Rose, angielskiego pedagoga. Zastosował on teorię inteligencji wielorakich do opracowania rewelacyjnie skutecznej metody uczenia się języków obcych. English Club Jest to prężnie rozwijająca się szkoła partnerska Instytutu Colina Rose.

Jestem pasjonatką nowoczesnej edukacji językowej, nauczycielką języka angielskiego. Wiem, że nauczanie języka wymaga zupełnie innego podejścia niż propozycja tradycyjnej szkoły. Im młodsze dzieci rozpoczynają swoją przygodę z językiem obcym, tym łatwiej i w sposób naturalny mogą się go nauczyć. Cenię wielozmysłowe poznawanie języka oparte na metodzie immersji, czyli "zanurzenia" w języku. W English Club specjalizujemy się także w prowadzeniu zajęć dla dzieci w oparciu o autorskie programy Baby Club i Kids Club, bazujące na teorii Howarda Gardnera. Jest to jedyna szkoła językowa w Wieliczce, która organizuje zajęcia z języka angielskiego dzieci od pierwszego roku życia. Prowadzimy także zajęcia dla osób dorosłych oparte o program Colina Rose. Akademia to miejsce magiczne, gdzie całe rodziny uczą się języków, spotykają przy filiżance herbaty, rozmawiają… Prywatnie jestem mamą trójki wspaniałych chłopców, którzy motywują mnie i dodają skrzydeł do działania każdego dnia.

Jedną z najważniejszych kwestii w naszym przedszkolu 2 języki jest dwujęzyczność. Rozumiem ją jako jednoczesne odkrywanie świata i jego doświadczanie w języku angielskim i języku polskim. Każde małe dziecko posiada niezwykły dar – wrodzoną zdolność do nauczenia się języków, które je otaczają. Wykorzystując dziecięcą otwartość na naukę i ogromną chłonność umysłu, stwarzamy możliwość poznania języka angielskiego w najlepszym dla dziecka momencie: już od pierwszego roku życia, poprzez edukację językową w żłobku i przedszkolu. Świadomi rodzice wiedzą doskonale, jakie to ważne! W naszym przedszkolu dzięki zatrudnionym native speakerom z różnych krajów przedszkolaki spotykają ludzi pochodzących z różnych środowisk kulturowych i społecznych.

Zapoznaj się z moją działalnością