WARSZTATY INTERDYSCYPLINARNE WG NASZYCH AUTORSKICH BLOKÓW PROGRAMOWYCH

Jesteśmy jedynym przedszkolem, w którym wszystkie opisane poniżej zajęcia i warsztaty oraz materiały i produkty do zajęć wliczone są w miesięczne czesne.

WARSZTATY PODRÓŻNICZE

Chcemy, aby nasze dzieci były otwarte na świat. Trudno zabrać dzieci do dalekiego kraju, dlatego goszczą u nas osoby pochodzące z różnych stron świata. Smaki, zapachy, rekwizyty, stroje charakterystyczne dla wielu miejsc naszej planety przybywają do nas. Odwiedziliśy już z dziećmi Chiny, Tajwan, Włochy, Nigerię, dowiedzieliśmy się do czego w Wietnamie służą kapelusze, zwiedziliśmy egzotyczne Indie i wiele ciekawych miejsc. Zawsze podczas spotkania dzieci zadają mnóstwo pytań...

WARSZTATY WIZUALNO-PRZESTRZENNE (artystyczne)

Zajęcia mają na celu rozwijanie sprawności manualnych poprzez poznawanie wielu technik plastycznych, jak: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, papieroplastyka, ceramika. Podczas spotkań ze sztuką dzieci poznają wiele sposobów tworzenia tego, co podpowie im fantazja. Różnorodne techniki pozwolą w przyjemny sposób stworzyć niepowtarzalne rzeczy. Tutaj fantazja nie ma granic!

Dzieci uczą się dostrzegania w otaczającym świecie brył, barw, światłocieni. Projektując, a następnie wykonując własne modele prac rozwijają nie tylko zdolności manualne, ale również umiejętność planowania i realizacji pracy etapami, pomysłowość, kreatywność, wyobraźnię i koncentrację.

WCZESNE CZYTANIE

Rozpoczynamy naukę czytania już od 3 roku życia dzieci. Nasze autorskie warsztaty oparte są o założenia m.in. metody symultaniczno-sekwencyjnej. Ale nasze propozycje dobierane są do potrzeb dzieci - to dziecko, a nie metoda jest dla nas naważniejsza. Zajęcia prowadzi specjalista- logopeda.

WARSZTATY TANECZNE

Cykl zajęć tanecznych prowadzony jest przez instruktora tańca dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia z tańca w naszym przedszkolu ukierunkowane są na poznawanie tańców z różnych stron świata i regionów Polski. Zajęcia z tańca rozwijają w dzieciach plastyczność ciała, uczą wdzięku ruchów i gracji, a także pozwalają wyrazić emocje. Podróżujemy tanecznym krokiem przez kraje Europy i świata... z Łukaszem Woźniakiem, właścicielem Małopolskiej Szkoły Tańca z Wieliczki.

ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE

Nasze przedszkolaki uczą się programowania z wykorzystaniem zestawów LEGO® Education WeDo 2.0. Są to specjalne klocki, które pozwalają wprowadzić dzieci w świat robotyki. Przedszkolaki uczą siękorzystać z instrukcji, mają możliwość zbudować robota z wykorzystaniem silnika i czujników, programować polecenia, a następnie wykonać serię interdyscyplinarnych doświadczeń. Dzieci rozwijają umiejętności w dziedzinie nowych technologii. Korzystają z tablicy multimedialnej.

WARSZTATY NAUKOWE Z DOKTOREM WOW

Nauka poprzez zabawę - to hasło przewodnie cyklu spotkań dla dzieci, które w ciekawy i przystępny sposób wprowadzą małych odkrywców w świat nauk przyrodniczych i ułatwią zrozumienie otaczających ich zjawisk. Dodając do tego emocje towarzyszące samodzielnemu eksperymentowaniu i wykonywaniu doświadczeń otrzymujemy efekt WOW! Poszerzamy zainteresowania i horyzonty oraz wzbudzamy niepohamowany głód wiedzy!

Doktor WOW jest stałym gościem w naszym przedszkolu, co miesiąc przybywa z nowym wyzwaniem ....

ZABAWY DLA BUZI I JĘZYKA

Posiadamy własny gabinet logopedyczny, diagnozujemy wszystkie przedszkolaki i przez cały rok prowadzimy logopedyczne zajęcia grupowe tzw. zabawy dla buzi i języka. Głównym celem zajęć jest usprawnianie motoryki narządów artykulacji, co sprzyja zapobieganiu wadom wymowy.

WARSZTATY KULINARNE

Dzieci uwielbiają zmieniać się w kreatywnych kucharzy. Te zajęcia to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie w prosty i przyjemny sposób dzieci uczestniczą w nauce kodowania :) Zajęcia mają na celu także czerpanie radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcą do poznawania i stosowania savoir- vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków jest również okazją do wzmocnienia więzi między dziećmi i opiekunami.

WARSZTATY JĘZYKOWE

Nauka języka angielskiego, to nie tylko używanie go na co dzień w różnych sytuacjach, ale także codzienne lekcje języka angielskiego prowadzone przez naszych anglistów i native speakerów według autorskiego programu. Nad najwyższą jakością zajęć czuwa doświadczony metodyk języka angielskiego.

ZAJĘCIA SPORTOWE

Ogólnorozwojowe zajęcia sportowe oraz zajęcia gimnastyki korekcyjnej sprzyjają prawidłowemu rozwojowi fizycznemu dzieci, ale także wyzwalają radość, integrują grupę, uczą zasad pozytywnej rywalizacji sportowej, dążenia do osiągania celu i wytrwałości. Zajęcia prowadzi Arkadiusz Janusz, trener tenisa, piłki nożnej, instruktor gimnastyki korekcyjnej, właściciel Akademii Big Point.

SZACHY

Naukę gry w szachy proponujemy już pięciolatkom, które w ciągu kilku miesięcy są w stanie opanować podstawowe zasady gry, a następnie je doskonalą. Gra wymaga przestrzegania określonych zasad i reguł. Szachista musi wykazać się zdyscyplinowaniem, wolą walki, wyobraźnią. Szachy rozwijają logiczne rozumowanie, pobudzają aktywność twórczą, rozwijają odpowiedzialność za własne działanie, rozwijają pamięć i uwagę. Dzieci grające w szachy lepiej się koncentrują, kształtują charakter i wiele umiejętności potrzebnych człowiekowi w ciągu całego życia.