Witamy w naszym niezwykłym przedszkolu!

Witamy w Przedszkolu 2 języki w Wieliczce – Tomaszkowicach – miejscu gdzie najważniejsze są dzieci!

Co oferujemy?

WYJĄTKOWĄ METODYKĘ opartą na theory of multiple intelligences (teorii inteligencji wielorakich)

Nasze przedszkole w Wieliczce – Tomaszkowicach jest pierwszym w Polsce przedszkolem oferującym pełną koncepcję edukacji gardnerowskiej. Opieramy się na TEORII INTELIGENCJI WIELORAKICH, którą sprowadziła do Polski i przełożyła na praktykę edukacyjną współzałożycielka i dyrektor przedszkola, Monika Zatorska

BEZPIECZEŃSTWO I CIEPŁO DOMOWEGO OGNISKA

Bezpieczne wnętrza w nowym budynku w Tomaszkowicach k/Wieliczki, przyjazne sale – każda z własną łazienką, mnóstwo światła i przestrzeni, własny plac zabaw.

ŚWIETNIE WYKSZTAŁCONĄ KADRĘ

Zajęcia z dziećmi prowadzone są przez zespół specjalistów: nauczycieli wychowania przedszkolnego, anglistów, native speakerów, trenerów. Nasza kadra, to fachowcy, którzy wspierają dzieci w rozwoju wszystkich typów inteligencji.

PROFESJONALNE WARSZTATY

Profesjonalne warsztaty: taniec, muzyka „na żywo”, sport, gimnastyka korekcyjna, eksperymenty i doświadczenia, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, Storytelling, programowanie, nauka gry w szachy, matematyka, wczesne czytanie, już od 3 r.życia, cykliczne spotkania z dr WOW i wiele innych dostosowanych do potrzeb naszych dzieci.

SMACZNĄ KUCHNIĘ

Oferujemy smaczne posiłki (śniadanie, drugie śniadanie, obiad: zupa, drugie danie, kompot) oraz podwieczorek, przez cały dzień dostępne napoje: herbatki naturalne i woda. Posiłki przygotowywane są na miejscu, a podawane świeże, smaczne i zbilansowane zgodnie z dietą odpowiednią dla dzieci. Owoce sezonowe kupujemy w gospodarstwie ekologicznym w Raciechowicach.

PROFESJONALNĄ DWUJĘZYCZNOŚĆ: metoda immersji oraz językowe zajęcia dedykowane

Badania naukowe dowodzą, że dwujęzyczność znacząco wpływa na rozwój mózgu, a dzieci uczące się drugiego języka od najwcześniejszych lat z łatwością posługują się nim w różnorodnych sytuacjach społecznych.

Proces nauki języka ANGIELSKIEGO oraz POLSKIEGO w naszym przedszkolu przebiega szybko i sprawnie, gdyż nie jest celem samym w sobie. Język jest tylko narzędziem do poznawania świata. Treści przyswajane są jednocześnie w dwóch językach, dziecko uczy się w sposób naturalny, zanurzając się w dwu językach jednocześnie. Oprócz tego naturalnego procesu, każde dziecko codziennie uczestniczy w dedykowanych zajęciach z języka angielskiego- realizujemy autorski program zajęć z języka angielskiego, dostosowany do rozwoju dzieci o różnorodnych profilach inteligencji.

WŁASNY GABINET LOGOPEDYCZNY

Posiadamy własny gabinet logopedyczny, w którym pracują kreatywni logopedzi – dostosowujący metody wsparcia dziecka do jego profilu inteligencji. Zapewniamy naszym dzieciom diagnozę oraz systematyczne zajęcia – wsparcie rozwoju mowy w niewielkich grupach. Jeśli dziecko wymaga indywidualnego wsparcia- oferujemy terapię indywidualną na preferencyjnych warunkach.

BIBLIOTEKĘ ANGLOJĘZYCZNĄ

Atrakcyjną formą wsparcia dziecka w nauce języka angielskiego jest czytanie mu przez rodziców w domu książeczek w języku angielskim. Można je wypożyczyć w naszej bibliotece przedszkolnej.

SPOTKANIA RODZINNE

Organizujemy spotkania rodzinne zarówno w przepięknych wnętrzach Dworku Emilii, jak i w przedszkolu. Zapraszamy wtedy całe rodziny naszych przedszkolaków 🙂

KRAINĘ WYZWAŃ – 100 JĘZYKÓW DZIECI – AUTORSKI PROGRAM ROCZNEGO PRZYGOTOWANIA DO SZKOŁY tzw. zerówki

Proponujemy autorski program przygotowania dzieci do szkoły dedykowany naszym przedszkolakom. Każde dziecko kończące nasze przedszkole jest gotowe na podjęcie nowego wyzwania, jakim jest rozpoczęcie nauki w szkole.

przedszkole 2 języki

Tomaszkowice 440
32-020 Wieliczka

telefon

602 342 602