IMG_4919

Santa Claus is coming …

„Santa Claus is coming to …. our Kindergarten!” Jakie to miłe uczucie po długim czasie oczekiwania otrzymać prezent… i to od samego Świętego Mikołaja! Pięknie podziękowaliśmy Mikołajowi za wizytę i wspaniałe prezenty, a następnie postanowiliśmy…. stać się Mikołajami. A w jaki sposób? Już niedługo się dowiecie! Zapraszamy do naszego przedszkola, pielęgnujemy wrażliwość, rozwijamy empatię i uczymy się cieszyć z radości innych 🙂

IMG_0129

Powrót z uzdrowiska do przedszkola

Trzy tygodnie listopada spędziliśmy w uzdrowisku Kopalni Soli w Wieliczce. To był wspaniały czas! Mikroklimat solnych komór, w których aktywnie spędzaliśmy czas, ma wysokie właściwości lecznicze. Pobyt w uzdrowisku nie tylko regeneruje organizm i zapobiega chorobom dróg oddechowych, na które jesteśmy szczególnie narażeni ze względu na jeszcze słabą odporność oraz ze względu na wszechobecny smog, który nas otacza na powierzchni ziemi. Jest to także fantastyczna przygoda, która kształtuje charakter, samodzielność, sprzyja nawiązywaniu relacji i integracji w grupie. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy naszą przygodę! Zapraszamy do naszego przedszkola 2 języki!

IMG_20181120_162637

DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. My też przyłączyliśmy się do akcji UNICEF, który wezwał wszystkie dzieci i dorosłych, aby użyli niebieskiego koloru jako symbolu wsparcia dla praw dzieci. Zapraszamy do obejrzenia filmu UNICEF promującego tegoroczną akcję # GoBlue i zdjęć z naszego przedszkolno – żłobkowego happeningu

https://www.youtube.com/watch?v=3XeJdzezcYk&feature=youtu.be

20181109_104758

11 listopada -świętujemy !

Choć jeszcze jesteśmy mali, to wiemy już, co oznaczają słowa: „Ojczyzna”, „wolność”; znamy polskie symbole narodowe, potrafimy nawet zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. W naszym przedszkolu zgodnie i wesoło bawimy się i uczymy w gronie osób pochodzących z różnych krajów, a nauka języka angielskiego pomaga nam w tym znakomicie:) Staramy się poznawać i świętować nie tylko polskie uroczystości, ale jesteśmy otwarci na różne kultury. Świat jest tak różnorodny i ciekawy! Zapraszamy do naszego przedszkola!

IMG_1363

Dzień dyni w żłobku i przedszkolu

Czy widział ktoś piękniejsze kolory, niż „dyniowe” odcienie pomarańczu, zieleni, brązu, czerwieni, żółci?

W naszym żłobku i przedszkolu 2 języki te kolory królowały w ostatnim tygodniu, a poza tym dynia pod różnymi postaciami jest po prostu … palce lizać Zapraszamy do naszego żłobka, u nas jest zawsze kolorowo, pysznie i radośnie!

Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie stoją i dziecko
 
ziemniak (1)

Dzień ziemniaka w przedszkolu i żłobku 2 języki

Podczas Dnia Ziemniaka 😉 w naszym żłobku i przedszkolu 2 języki dowiedzieliśmy się, skąd trafiły do nas ziemniaki. Uczestniczyliśmy w „ziemniaczanych” zabawach i wykonaliśmy prace plastyczne oraz ziemniaczane ludziki i zwierzątka, które można podziwiać w naszej przedszkolnej galerii. Sami przygotowaliśmy ziemniaczki do pieczenia. Nasz ulubiony kucharz, pan Marek, stanął na wysokości zadania 🙂Wszyscy chętnie zjedliśmy ziemniaczki, były przepyszne! Zapraszamy do naszego żłobka i przedszkola 2 języki, od stycznia otwieramy kolejną, nową grupę. Zapraszamy!

 

1.pomoc

Pierwsza pomoc w Przedszkolu 2 języki

Nasze przedszkole 2 języki to miejsce, w którym uczymy się systematycznie, co tydzień: co robić, gdy ktoś potrzebuje pomocy, np. gdy się skaleczy, uderzy albo nawet straci przytomność. Takie ćwiczenia uwrażliwiają nas na potrzeby innych, doskonalą nasze umiejętności praktyczne, oswajają z trudnymi sytuacjami, które mogą spotkać każdego i każdą z nas. Edukacja musi być bliska życiu, praktyczna. Zresztą zobaczcie sami! Zapraszamy do Przedszkola 2 języki 🙂

DSCF4272

Filharmonia Krakowska w przedszkolu 2 języki

Dzisiejszy dzień był niezwykły. Do naszego przedszkola 2 Języki przybyli wspaniali goście – Muzycy Filharmonii Krakowskiej. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w dedykowanym specjalnie dla nas koncercie „Muzyczny savoir vivre”. W pięknej scenerii, odświętnie ubrani i pełni zachwytu przeżywaliśmy magiczne chwile. Dziękujemy 🌹

LIFE-IP_Malopolska_short

Oczyszczacz powietrza – profilaktyka chorób układu oddechowego

W naszym przedszkolu 2 języki dużą wagę przykładamy do nauczenia dzieci, jak ważna jest dbałość o stan powietrza wokół nas. Cały rok realizowaliśmy własny program edukacyjny w ramach profilaktyki chorób układu oddechowego: prowadziliśmy cykl zajęć edukacyjnych dotyczących zanieczyszczenia powietrza, naszym gościem była fizjoterapeutka, która uczyła nas, jak prawidłowo oddychać, realizowaliśmy program Państwowej Inspekcji Sanitarnej ” Czyste powietrze wokół nas”. Wybieramy się na turnus rehabilitacyjny do Sanatorium Kopalni Soli w Wieliczce.

Miło nam poinformować, iż ostatnio otrzymaliśmy darowiznę ruchomości w postaci oczyszczacza powietrza. Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.  Dziękujemy!

IMG_20180920_120715

Zajęcia naukowe w przedszkolu 2 języki

Jak zwykle z niecierpliwością oczekiwaliśmy czwartkowych zajęć naukowych. Bardzo podekscytowani byliśmy kolejną wizytą doktora WOW. Tym razem nasz ulubiony naukowiec pokazał nam, jak zrobić specjalne ciasto doktora WOW – specjalne, bo niejadalne… ale bardzo tajemnicze i inne od wszystkich ciast 🙂 Zobaczcie sami, jak ciekawie można spędzać czas w naszym przedszkolu. Zapraszamy!