DSCF4272

Filharmonia Krakowska w przedszkolu 2 języki

Dzisiejszy dzień był niezwykły. Do naszego przedszkola 2 Języki przybyli wspaniali goście – Muzycy Filharmonii Krakowskiej. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w dedykowanym specjalnie dla nas koncercie „Muzyczny savoir vivre”. W pięknej scenerii, odświętnie ubrani i pełni zachwytu przeżywaliśmy magiczne chwile. Dziękujemy 🌹

LIFE-IP_Malopolska_short

Oczyszczacz powietrza – profilaktyka chorób układu oddechowego

W naszym przedszkolu 2 języki dużą wagę przykładamy do nauczenia dzieci, jak ważna jest dbałość o stan powietrza wokół nas. Cały rok realizowaliśmy własny program edukacyjny w ramach profilaktyki chorób układu oddechowego: prowadziliśmy cykl zajęć edukacyjnych dotyczących zanieczyszczenia powietrza, naszym gościem była fizjoterapeutka, która uczyła nas, jak prawidłowo oddychać, realizowaliśmy program Państwowej Inspekcji Sanitarnej ” Czyste powietrze wokół nas”. Wybieramy się na turnus rehabilitacyjny do Sanatorium Kopalni Soli w Wieliczce.

Miło nam poinformować, iż ostatnio otrzymaliśmy darowiznę ruchomości w postaci oczyszczacza powietrza. Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.  Dziękujemy!

IMG_20180920_120715

Zajęcia naukowe w przedszkolu 2 języki

Jak zwykle z niecierpliwością oczekiwaliśmy czwartkowych zajęć naukowych. Bardzo podekscytowani byliśmy kolejną wizytą doktora WOW. Tym razem nasz ulubiony naukowiec pokazał nam, jak zrobić specjalne ciasto doktora WOW – specjalne, bo niejadalne… ale bardzo tajemnicze i inne od wszystkich ciast 🙂 Zobaczcie sami, jak ciekawie można spędzać czas w naszym przedszkolu. Zapraszamy!

 

20180907_102043

Wrzesień w przedszkolu i żłobku 2 języki

Wrzesień przywitał nas piękną pogodą, a my wróciliśmy po wakacjach pełni radości i gotowi na nowe wyzwania 🙂 Sport, muzyka, taniec, zajęcia sensoryczne, nowe zabawki i gry – u nas jak zwykle dużo się dzieje. W naszym przedszkolu i żłobku pełno jest śmiechu i zabawy! Każde dziecko dobrze się u nas czuje, odkrywa świat i pięknie się rozwija. Zapraszamy!

 

 

41472379_488476794953538_8190013157524111360_n

Logopedia w przedszkolu 2 języki

Zajęcia logopedyczne nie muszą być nudne, a inspiracje do ćwiczeń można znaleźć nawet… w lesie. Gdy znajdziesz podczas spaceru żabę możesz:

-wytężyć wzrok i sprawdzić, czy w pobliżu nie ma ich więcej;
-narysować ją (niekoniecznie kredką i niekoniecznie na papierze);
-poznać rozwój żaby układając puzzle lub historyjkę obrazkową;
-nakarmić żabkę muchami, jeżeli uda Ci się poprawnie powtórzyć słowo/nazwać obrazek

-nauczyć się wierszyka

„Żaba i żuk” Duża żaba nad kałużą napotkała żuka. Żuk na nóżki buty włożył i butkami puka. Żółte butki, żółty szalik i żółty kapelusz. Pyta żaba: „Dokąd bieżysz, mój ty przyjacielu?” „Idę żabko na przyjęcie do pana bociana. Będzie żuraw, żółw i jeżyk. Chodź i ty kochana. (autor nieustalony)

GABINET LOGOPEDYCZNY -Przedszkole 2 Języki w Tomaszkowicach tel. 600 451 341. Zapraszamy!

2j_51

WAKACJE W PRZEDSZKOLU 2 JĘZYKI

Czy wiecie, że wakacje w przedszkolu mogą być pełne wrażeń i pozytywnych emocji?

Przekonajcie się sami, jak kreatywnie i przyjemnie spędzamy ten czas … programowanie, nauka udzielania pierwszej pomocy, zabawy na powietrzu, eksperymenty, wycieczki…. Zapraszamy do naszego przedszkola, tel. 602 342 602

2j_52

ZAPISY – WRZESIEŃ 2018

Przedszkole i żłobek 2 języki to miejsce przyjazne i bezpieczne, które pozwala dzieciom rozwinąć skrzydła. Wychowujemy orły, nie latawce! Serdecznie zapraszamy do nowych grup – mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca w grupie przedszkolnej oraz żłobkowej. Prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania z dyrektorem. Zapraszamy, tel. 602 342 602.

2j_53

WOLNE MIEJSCE W ŻŁOBKU

Szanowni Państwo, od 1 września 2018 r. będziemy mieć jedno wolne miejsce w żłobku dofinansowane w ramach projektu współfinansowanego przez EFS „Wracam do pracy! Aktywni Rodzice z terenu gminy i miasta Wieliczka oraz gminy Biskupice”. Zapraszamy! Szczegóły pod nr tel. 602 342 602. Zapraszamy do kontaktu

2j_55

WSPANIAŁA WYCIECZKA

ZGADNIJCIE GDZIE BYLIŚMY?

To była niesamowita przygoda! Pojechaliśmy na wycieczkę do … lotniczej bazy transportowej! Żołnierze tej jednostki wojskowej pomagają w trudnych sytuacjach, biorą udział w specjalnych akcjach ratunkowych; a nawet szkolą się tu piloci! To fantastyczna przygoda popatrzeć przez okno samolotu wojskowego siedząc za jego sterami. Żałujcie, że Was nie było z nami… Dziękujemy dowódcom za wspaniałą wycieczkę!!!

2j_56

WIOSNA WIOSNA…

Wiosna w pełni, korzystamy z pięknej, słonecznej pogody. Wybraliśmy się na spacer do pobliskiego parku, gdzie miło spędziliśmy czas, spacerując wśród alejek i biegając po trawie.