Witamy nowy dzień w przedszkolu

Zapraszamy od godz. 7.30. Po przyjściu nasze przedszkolaki przebierają się w szatni. Każde dziecko ma swoją szafkę, gdzie zostawia rzeczy, przebiera pantofelki i udaje się do sali zabaw, gdzie jest witane przez nauczycielkę, koleżanki i kolegów.

Poranki:

Nasze poranki to wspólne i indywidualne zabawy dowolne w Krainie Wiedzy, Wyobraźni lub Ruchu Twórczego. Każde dziecko zgodnie z zainteresowaniami może bawić się klockami, rysować, grać w gry planszowe, rozmawiać, czytać, słuchać nagrań w języku polskim lub angielskim pod opieką nauczyciela. Dzieci schodzą się do ok. godz. 9.00 

9:00 - Śniadanie daje moc na cały dzień:

Pyszne śniadanko podajemy o godz. 9.00. Dzieci wspólnie nakrywają do stołu i samodzielnie komponują np. kanapeczki z produktów, które podajemy. Dbamy o kulturę posiłków, o jedzenie bez pośpiechu, z towarzyszeniem cichej i delikatnej muzyki. Dzieci sprzątają po sobie i są gotowe do odkrywania świata…

9:30 Odkrywamy świat w dwóch językach

Każdego dnia po śniadaniu spotykamy się w kręgu. Dzielimy się swoim nastrojem, zaznaczamy w kalendarzu dzień tygodnia, sprawdzamy temperaturę i zastanawiamy się, jak się dziś ubierzemy na spacer. Śpiewamy krótkie piosenki, powtarzamy wierszyki i rymowanki, które wspomagają proces rozwoju językowego oraz naukę czytania. Powtarzamy nowe słowa polskie i angielskie. Spotkanie prowadzone jest w dwóch językach.
Rozpoczynamy wprowadzenie do zajęć warsztatowych, aby zaciekawione dzieci z radością w nich uczestniczyły.
Warsztaty interdyscyplinarne wg naszych autorskich bloków programowych.
Warsztaty prowadzone równolegle w języku polskim i w języku angielskim, opierają się na naszych autorskich blokach programowych:

11:00 - Małe co nieco przed wyjściem na spacer lub na plac zabaw albo przed dalszą częścią warsztatów – przekąska owocowa.

11:15 - Zajęcia na powietrzu, zajęcia sportowe, zabawy ruchowe, spacery, zabawy na placu zabaw.

13:00 - Obiadek złożony z zupy, drugiego dania i kompotu – dzieci zasiadają do wspólnego posiłku i z apetytem zjadają przygotowany w naszej kuchni obiad.

13:30 - Czas spokoju, wyciszenia i relaksu, słuchania bajki, muzyki relaksacyjnej; czas ten potrzebny jest do regeneracji sił po aktywnościach umysłowych i fizycznych.

14:00 - Czas na zabawę i aktywność własną, zabawy swobodne, indywidualne zajęcia z nauczycielem wspierające rozwój, utrwalanie słownictwa w języku angielskim, gry ogólnorozwojowe, czas rekreacji na placu zabaw.

15:00 - Podwieczorek

Wspólny posiłek popołudniowy - podajemy dzieciom kanapki lub ciasto pieczone w naszej kuchni, budyń, kisiel, galaretkę lub koktajl. Urozmaicamy podwieczorki, zachęcamy do próbowania różnych potraw. Podczas wszystkich posiłków uczymy nasze przedszkolaki samoobsługi i zasad savoir vivre.

Nasze bloki programowe:

Zajęcia artystyczne opierają się na twórczości dziecięcej i obejmują zajęcia plastyczne, muzyczne, wizualno-przestrzenne. Dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne, używają środków artystycznego wyrazu do tworzenia własnych dzieł. W naszym przedszkolu materiały są przez cały czas dostępne dla dzieci, i to dzieci decydują, jak je wykorzystać. Zajęcia muzyczne rozbudzają poczucie rytmu, zachęcają do gry na instrumentach, śpiewania, słuchania muzyki.

Warsztaty naukowe to w naszym przedszkolu radość odkrywania prawidłowości rządzących światem, to stawianie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Dlaczego wieje wiatr? Dlaczego mam katar i boli mnie gardło? Czy ptaki mają zęby? Ile kolorów jest na świecie? Jak zbudować rakietę kosmiczną? Na te i inne pytania szukamy odpowiedzi - odkrywamy świat nauki, który jest niezwykle pasjonujący!

Matematyka, to królowa nauk - niezwykle kreatywna i pasjonująca. Rozwijanie inteligencji matematyczno–logicznej, to szukanie matematyki wszędzie wokół: na spacerze, w kuchni, w grach, na placu zabaw, u krawcowej, w gabinecie lekarskim i w pogodzie. To rozwiązywanie problemów, to szukanie związków i zależności, poznawanie świata liczb i operacji matematycznych. Myślenie logiczne, to także zajęcia z zakresu programowania i robotyki.

Zajęcia w języku angielskim prowadzone są codziennie przez anglistów i native speakerów. Tematyka zajęć i słownictwo odzwierciedlają treści zajęć bloków programowych w danym dniu, tygodniu i miesiącu. Słownictwo związane z tematyką miesiąca jest utrwalane w zabawach oraz podczas warsztatów i zajęć zorganizowanych. Prowadzimy także codziennie sesje językowe, podczas których wprowadzamy naukę czytania i pisania wg programu realizowanego w szkołach w Wielkiej Brytanii. Sesje te angażują inteligencję językową, muzyczną, ruchową i wizualno-przestrzenną, aby każde dziecko poprzez sekwencję ruchów, muzykę, rytm oraz obraz identyfikowało konkretne głoski z ich odpowiednikami graficznymi - literami. Następnie uczymy czytania sylab oraz łączenia ich w wyrazy. Efekty widoczne są już po kilku tygodniach nauki!

Proponujemy przygotowane specjalnie dla naszych przedszkolaków ruchowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki korekcyjnej, które uwielbiają zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Prowadzący je trener potrafi zachęcić do zajęć ruchowych każde dziecko, nie tylko takie, którego mocną strona jest inteligencja ruchowa. A ponieważ ruch jest podstawą wszelkiego rozwoju, dbamy, aby rozwój naszych dzieci był harmonijny! W naszym przedszkolu dzieci uczestniczą także w profesjonalnych zajęciach tanecznych (taniec towarzyski) oraz baletowych - rozwijających także poczucie pewności siebie, grację i elegancję, właściwą prezencję oraz wyczucie smaku i estetyki.

Nasza szkoła jest szkołą przyszłości. Nie ma u nas dzwonków, a klasa to zespół, który wspólnie realizuje projekty, rozwiązuje zadania - wyzwania, a przede wszystkim uczy się od siebie nawzajem. Uczymy interdyscyplinarnie. Uczymy, jak się uczyć, aby się nauczyć. Przerwa to czas na odpoczynek, rekreację, ćwiczenia i gry, czas nawiązywania relacji koleżeńskich i przyjaźni, a także czas, gdy rodzą się niebanalne pomysły.