ADAPTACJA DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ W PRZEDSZKOLU 2 JĘZYKI

Każdej Mamie i każdemu Tacie zależy na tym, by ich dziecko czuło się w przedszkolu dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Oddajecie Państwo swoje Dziecko na większą część dnia pod opiekę wykwalifikowanych nauczycieli przedszkola. Ale jednak są to osoby nieznane maluchowi. Poczucie dyskomfortu u Rodziców jest naturalne. Dziecko natomiast może czuć się zagubione, opuszczone, może czuć lęk. Dotychczas przebywało pod opieką rodziców, niani, czy babci lub dziadka, w dobrze znanym miejscu, a teraz wchodzi w nowe środowisko i w nowe miejsce. Jego poczucie bezpieczeństwa zostaje wystawione na próbę. To wydarzenie dla większości dzieci jest wydarzeniem znaczącym, które może wywołać niepokój, a nawet strach. Dziecko nie wie, że za parę lat z uśmiechem i sympatią będzie wspominać czas w przedszkolu.

Jeśli planujecie Państwo zapisać dziecko do naszego przedszkola, to warto już wcześniej zadbać o jego adaptację.

Dziecku łatwiej będzie znieść rozstanie na początek przez 2 godziny, niż przez cały dzień. Jeżeli dziecko rozpocznie edukację przedszkolną z dobrym nastawieniem emocjonalnym i psychicznym, to szybciej będzie mogło przejść przez okres adaptacji. Zapraszamy na początek na 2 godziny dziennie (od 10.00 do 12.00).

Przed rozpoczęciem edukacji w Przedszkolu 2 języki zapraszamy także na zajęcia "Czas i ruch, to lubią dzieci...", które odbywają się 1 x w tygodniu, a także do Baby Club, czyli na wielozmysłowe zajęcia z języka angielskiego dla dzieci wraz z rodzicami, które prowadzimy na terenie przedszkola, ale także w Akademii Językowej English Club w Wieliczce, ul. Szpitalna 2a.

Są to atrakcyjne zajęcia, które wpływają korzystnie na rozwój społeczny, emocjonalny, intelektualny i twórczy dzieci. Rozwijają wszystkie typy inteligencji, szczególnie jednak inteligencję interpersonalną, niwelują obawy przed kontaktem z osobami mówiącymi w innym języku, ale także uspołeczniają i przyzwyczajają dzieci do zabawy w grupie. Zajęcia prowadzone są w małych grupkach, w dogodnych godzinach, zarówno przed, jak i po południu.

Wspólna zabawa rodziców i dzieci ze wsparciem nauczyciela pozwala na zawarcie pierwszych relacji z innymi osobami, poza najbliższymi oraz łagodne wejście w nowe środowisko - ułatwia adaptację.

Serdecznie zapraszamy!